به علاقه‌مندی‌ها اضافه شد.
از علاقه‌مندی‌ها حذف شد.

معرفی تله سیژ قم

ممکن است تغییراتی در ساعات کاری مجموعه رخ داده باشد لذا برای اطلاع از ساعات دقیق خدمات دهی مجموعه به صفحه خرید بلیط مراجعه فرمایید.

تله سیژ یا تله کابین ؟!

به عبارت دیگر تله سیژ همان خط تله کابین است فقط به جای کابین از صندلی استفاده می‌شود.


این طرح با هدف ایجاد و توسعه مجموعه های گردشگری فضاهای تفریحی و مهیج برای شهروندان، مسافران و زائران و مجاوران کریمه اهل بیت (س) در شهر مقدس قم و موافقت اصولی و اخذ مجوزات لازم جهت ایجاد منطقه گردشگری از سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، در دستور کار قرار گرفت.

برهمین اساس پیگیری‌های لازم برای ایجاد خط تله سیژ از سال ۱۳۹۵ آغاز شد، طراحی‌های اولیه انجام و برای راه اندازی خط هزار و پانصد متری با صد صندلی دو نفره، تجهیزات لازم وارد کشور شده و در گمرک سلفچگان تخلیه شدند. تله کابین قم

نقاط مختلفی برای احداث تله سیژ در نظر گرفته شده بود اما در نهایت بوستان علوی برای احداث این خط مورد توافق و تایید قرار گرفت. کلیه مراحل نصب و راه اندازی توسط کارشناسان داخلی و نیروهای بومی انجام گرفته است.

جهت دریافت تمامی گواهینامه های داخلی و بین المللی، بازدید و کنترل‌های مربوطه توسط کارشناسان سازمان ملی استاندارد ایران و کارشناسان اروپایی از مراحل مربوطه بازدید و کنترل‌های نهایی را بعمل خواهند آورد. تله کابین قم

تجهیزات لازم با اعتباری بالغ بر ۱۳۵.۰۰۰ یورو (بدون هزینه‎های حمل و نقل، گمرک و نصب) از یک شرکت معتبر و برندهای برتر اروپایی به نام «دوپل مایر» اتریش خریداری شده است. این شرکت از معتبرترین کمپانی‏های ساخت تجهیزات انواع تله کابین و بالابرهاست.

سایر مشخصات:

محل احداث ایستگاه اول مجاور مجموعه سورتمه بوستان علوی و ایستگاه دوم انتهای بوستان تله سیژ قم

برگزاری مانورهای مختلف به‌منظور تقویت بنیه ایمنی در قم

عباس ذاکریان در حاشیه برگزاری مانور ترکیبی اطفا حریق و امداد و نجات که در بوستان علوی برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنیوز، با اشاره به برگزاری مانور امداد و نجات در ارتفاع در تله سیژ اظهار داشت: این خط تفریحی جدیداً نصب و راه‌اندازی شده است که باید برای موارد احتمالی، عوامل آتش‌نشانی در آمادگی کامل باشند. وی با بیان اینکه پرسنل سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم آموزش‌های لازم را برای برگزاری این‌چنین حوادث و مانورهایی دیده‌اند، ابراز کرد: تنها برای این مانور سه بار تمرین توسط نیروهای زبده و آماده آتش‌نشانی قم انجام‌شده است. معاون خدمات شهری شهرداری قم تصریح کرد: یکسری تجهیزات امداد و نجات در ارتفاع در سال‌های گذشته برای سازمان آتش‌نشانی تهیه‌شده و نیاز به تقویت داشته که این موضوع در برنامه‌های سازمان قرار دارد. وی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون قم جزء پنج شهر بلندمرتبه کشور قرار دارد، عنوان کرد: در این شرایط نیاز بوده تدابیر و تجهیزات مناسبی برای امداد و نجات در ارتفاع داشته باشیم که برنامه‌هایی برای افزایش این تجهیزات در دستور کار قرار دارد. ذاکریان آمادگی پرسنل آتش‌نشانی را موردتوجه قرار داد و افزود: حفظ و تقویت آمادگی بدنی عوامل در برنامه ثابت سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرار دارد تا پرسنل در کنار دقت نظر بالا و تجربه از آمادگی بدنی بهتری نیز برخوردار باشند. وی با موفق خواندن برگزاری این مانور یادآور شد: خوشبختانه این مانور با مشارکت دستگاه‌های مرتبط مانند اورژانس، هلال‌احمر، نیروی انتظامی، مدیریت بحران استان و شهرداری و پدافند غیرعامل استان به‌خوبی برگزار شد.
منبع : سایت شهرداری قم
× مقایسه بهتر و امکانات ویژه‌تر در اپلیکیشن قم تیکت. نصب!
پیگیری خرید
×